Blogoforum  >  Droga do szczęścia  >  Temat
~Redakcja   |   1.11.2010 01:24
Filmowa fikcja a życie
Każdy z nas obejrzał przynajmniej kilkanaście dobrych filmów. Czy wśród nich znalazł się choć jeden, który skłonił was do refleksji, pokazał jak lepiej żyć czy wręcz całkowicie to życie odmienił?

Być może taki cytat lub scenę pamiętamy do dziś. Skoncentrujmy się na filozofii życia i śmierci, miłości, honorze i pozostałych, wartościowych cechach. Kino to fikcja, jednak mająca wiele wspólnego z rzeczywistością. Czy znasz film, który mógłbyś polecić komuś chcącemu odmienić swoje życie?
Dyskusja+ Dodaj
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować.
~mikado   |   1.11.2010 09:25
Dla mnie bez wątpienia takim filmem jest „Gladiator” i słynna scena, gdy umiera Maximus a do tego ta muzyka-nic dodać nic ująć.
~Tomasz   |   1.11.2010 09:38
Nie można jednoznacznie wybrać filmu który byłby receptą na zmianę życia. Ludzie są różni i do każdego dotrze inny przekaz. Jednak można wskazać filmy które dotykają wyżyn pozytywnego przekazu. Do takich filmów należą: Zielona Mila oraz Forrest Gump, oba z kreacjami Toma Hanksa, wzruszający Pianista czy z nowszych produkcji Gran Torino. Oczywiście to zaledwie kropla w morzu wartościowych produkcji.
Code & Design: tompl
Copyright © 2008-2011 The Memorial Group