Redakcja Pomoc

O nas

Firma The Memorial Group powstała w 2008 roku. Od początku jej celem było projektowanie i wdrażanie nowatorskich serwisów internetowych. Jednym z pierwszych wyzwań był serwis Odeszli-Pamietamy.pl.

Jesteśmy młodym, zgranym zespołem, z głowami pełnymi pomysłów. Z chęcią bierzemy udział w realizacji projektów trudnych, jednak w pełni potrzebnych współczesnemu społeczeństwu.

Odeszli

Naszym celem było stworzenie miejsca, gdzie użytkownicy będą wspominać bliskich, wyrażać szacunek oraz dokumentować świadectwo ich życia. Cel ten został osiągnięty.
Równolegle rozwijalimy część informacyjną Serwisu. Obecnie Serwis jest posiadaczem największej w Polsce bazy cmentarzy oraz ogólnopolskim informatorem wąskiej branży skupionej wokół nich.

Korzystanie z Serwisu Odeszli-Pamietamy.pl jest bezpłatne. Użytkownicy mogą tworzyć strony o swoich bliskich dodawać zdjęcia, życiorysy, wspomnienia. Niezwykle istotną funkcją jest zintegrowanie strony wspomnienia (e-memorium) z określonym cmentarzem w bazie. Funkcja wskazania orientacyjnego miejsca pochówku na mapie, jest cenną informacją dla wszystkich, którzy chcą fizycznie odwiedzić grób.
Odwiedzający e-memoria mają możliwość zapalenia znicza, jest to akt o wymiarze symbolicznym. Podobnie jak jego znak, stanowiący nieformalny symbol znicza internetowego. Znak ten jest również częścią logo Serwisu.

Odeszli-Pamietamy.pl jest projektem społecznym. To Użytkownicy pomagają w kompletowaniu danych poszczególnych cmentarzy. Zdjęcia, mapy, teksty źródłowe, są niezwykle istotne, niezależnie czy dotyczy to znanej nekropolii, czy małego, parafialnego cmentarza. Dokładamy wszelkich starań, aby uzupełnianie materiałów odbywało się zgodnie z przepisami o prawie autorskim.

Współpracujemy z młodymi artystami, w tym portrecistką Panią Kamilą Zawadzką oraz grafikem, kompozytorem i fotografem. Ich dzieła możemy podziwiać na łamach Serwisu.
Do grona współpracowników Serwisu możemy zaliczyć rówież artystów, dziennikarzy, informatyków popierających ideę projektu oraz udzielających nam wsparcia w jego budowie i rozwoju.

Przyszłość Serwisu to wdrażanie nowych technologii i usług, przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnej idei.

Inne serwisy

Nasze możliwości i kreatywność zespołu, nie pozwalają koncentrować się wyłącznie na jednym projekcie. Obecnie pracujemy nad innymi serwisami. Ich tematyka często jest całkowicie odmienna od tutaj poruszanej. Jeszcze przed końcem 2009 roku swą premierę będzie mieć nasze najnowsze dziecko, stworzone zgodnie z zasadą „przyjemne z pożytecznym”.
Rok 2010 to kolejne wyzwania. Oprócz administrowania i rozbudowy istniejących Serwisów, naszym celem jest ukończenie trzech nowych projektów.


Zapraszamy do odwiedzenia strony Do pobrania gdzie znajdują się dodatkowe materiały promujące serwis. Będziemy wdzięczni za wasz wkład w jego promocję.
Code & Design: tompl
Copyright © 2008-2011 The Memorial Group